اسلایدر

به وب سایت روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه خوش آمدید

خاطراتی که فراموش نمی‌شود

دکتر هاشمی در یادداشت خود به مناسبت هفته دفاع مقدس نوشت: امروز اگر جهان در برابر حقانیت جمهوری اسلامی ایران سر تعظیم فرود آورده در سایه‌ رشادت‌ها، دلاوری‌ها و پایمردی‌های رزمندگان هشت سال دفاع مقدس رخ نموده است.
دکتر سید حسن هاشمی، وزیر بهداشت در یادداشتی در صفحه شخصی خود، به مناسبت هفته دفاع مقدس، یاد و خاطره  رزمندگان و تلاشگران هشت سال دفاع مقدس را گرامی داشته است.
در این یادداشت آمده است:

بیش از سه دهه است که شروع سال تحصیلی با خاطره‌ی دلاوری‌های مردان و زنان این مرز و بوم پیوند خورده است. سال‌هاست که در چنین روزهایی همکارانم در کنار ملت شریف ایران، از خودگذشتگی و تلاش خستگی‌ناپذیر پزشکان، پرستاران و امدادگران حاضر در هشت سال دفاع مقدّس، به‌ویژه شهیدان و جانبازان این خیل عظیم را ارج می‌نهند. عزیزان سپیدپوشی که علاوه بر خفظ و تأمین سلامت رزمندگان اسلام، نقشی بی‌بدیل در موفقیّت‌ها و پیروزی‌های آن‌ها داشتند و طی آن هشت سال، بیش از هر دورانی، جایگاه جامعه‌ی پزشکی را در تحولات سیاسی و اجتماعی کشور به نمایش گذاشتند. سال‌هایی سخت که تلاش‌ها، کمبودها را جبران و سدها را از برابر اراده‌های پولادین برمی‌داشت. سال‌هایی که درکنار مشقّت‌ها و ناملایمات، آثاری پربرکت درحوزه‌ی دانش پزشکی برجای نهاد. 

از این رو، هفته دفاع مقدس فرصتی گرانقـدر اسـت برای بزرگداشـت انسان‌هایی که به دور از جنجال‌های سیاسی و جناحی، تنها در پرتو ایمـان، پایمردی و دلاوری، خالق صحنه‌هایی بی بدیل از انسـانیت، شرافت و فداکاری در تاریخ معاصر شدند و امروز اگر جهان در برابر حقانیت جمهوری اسلامی ایران سر تعظیم فرود آورده؛ اگر شاهد موفقیت‌هایی گسترده در عرصه‌ی روابط بین‌الملل هستیم و در شرایط سخت و متلاطم منطقه، جمهوری اسلامی ایران نماد امنیّت و آرامش محسوب می‌شود؛ همه و همه در سایه‌ آن رشادت‌ها، دلاوری‌ها و پایمردی‌ها رخ نموده است.

فراموش نکنیم که همه‌ی ما همیشه و در هر جایگاه و مقامی، وظیفه داریم برای خدمت به ملت شریف ایران و آبادانی و سربلندی میهن، راه آن بزرگواران را ادامه دهیم.


شنبه 3 مهر 1395
08:00 ق.ظ
روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات