اسلایدر

به وب سایت روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه خوش آمدید

خیرین سلامت ; دولتی برای دولت

همه ساله در ابتدای سال و زمانی که بودجه های دولتی اعلام می شود دغدغه ای بزرگ اکثر سازمان های دولتی را در بر می گیرد که با این اعتبارات چگونه باید مخارج سازمان را تامین کرد. از حقوق و مزایای کارکنان سازمان گرفته تا شروع، تکمیل و اتمام عملیات ساختمانی پروژه ها و دیگر هزینه های جاری می شود بحث اول سازمان ها و انگار مدیریت فقط باید در هزینه کردها و مخارج خلاصه شود و گویا علم مدیریت در سال های پیش رو تعریفی بسیار کوچک تر از آنچه در حال حاضر دارد و البته اجرا هم نمیشود خواهد یافت.
مدیران سازمان های دولتی برای تامین هزینه ها بارها و بارها به شیوه های مختلف پیگیری هایی را انجام میدهند و مدیران و کارکنان زیرمجموعه خود را از مشکلات کمبود اعتبار آگاه می کنند اما آیا این راه مشکلات را حل می کند.
در حوزه سلامت به واسطه اهمیت موضوع، افزایش جمعیت، کمبود فضاهای مورد نیاز برای خدمت رسانی به ویژه در حوزه درمان این ساز و کارها پاسخگو نیست و دولت هم برای درمان درد حوزه درمان نمی تواند هزینه کافی انجام دهد و نمونه آن هم اجرای طرح بزرگ تحول نظام سلامت که مردم را راضی و عده ای که به نظر به دنبال منافع خاصی بودند را ناراضی کرد و این قصه تا بدانجا رفت که همه دست اندرکاران نگران تامین منابع آن شدند.
از این که بگذریم و با توجه به اهمیتی که بدان اشاره شد باید کسانی باشند تا چرخ نیمه جان بودجه ها را تکانی دهند و کمکی کنند تا بیماران که در شرایط نامناسب روحی و جسمی به خدمت نیاز دارند دچار مشکل نشده و با چالش مواجه نشوند.
اگر با نگاهی از این احساس به موضوع بنگریم خیرین سلامت دولتی هستند مستقل که اعتبارات خاصی را مصوب و تمام این اعتبار نیز جذب می شود و این دولت ها که در هر استان و شهرستانی پایگاهی مستقل دارد بعضا از دولت رسمی ما پیشی میگیرد و در مدت کوتاهی در یک منطقه کاری می کند که دولت رسمی نمی تواند مشابه آن را به انجام رساند. به روایتی می توان گفت خیرین سلامت قسمتی از سلامت حوزه سلامت را به عهده می گیرند تا بیماری کمبود بودجه در این حوزه مختصری درمان کنند و این درمان جز از دستان و نیت نیکوران خیراندیش بر نمی آید و نیک میدانیم که این نیکوکاران بر این موضوع واقف هستند که دعای خیر بیماران چه کارها که نمیکند همانگونه که آه دردمندی دودمان معاندین و آنهایی که مردم را نادیده می گیرند تا در جدل های قدرت جایگاهشان مستحکم تر باشد را به باد خواهد داد .

 غلامرضا میری - رئیس اداره روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه


دوشنبه 4 مرداد 1395
11:18 ق.ظ
روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات